HAKKIMIZDA

Şirketimiz AYES Tarımsal Yatırım, Enerji, İnşaat, Sanayi ve Tic. Ltd. Şti., 2009 yılında kurulmuş olup; kuruluşundan itibaren geçmiş dönemde aile şirketinde edinilen tecrübelerin ışığında da hızlı bir ilerleme kat etmiştir.

Bu süreç zarfında İzmir’in gözde yazlık ilçesi Çeşme de 8 adet yazlık villa inşaatı tamamlanmış;  yine Çeşme ilçesinin termal bölgesi olan Ilıca semtinde 4 dükkan, 8 daireye ait inşaat sözleşmesi yapılmış, projelendirilme aşamasındadır. Bunlarla birlikte münferit inşaatlarımız devam etmektedir.

İzmir ili Güzelbahçe ilçesinde toplam 5000 m2 kapalı alanlı 50 dükkan ve 25 konut inşaatı için tasarımları süren bir projemiz mevcuttur.

Bunlara ek olarak, Çeşme Alaçatı beldesinde 50 adet apart daire konusunda alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup; belediyesince yapılacak plan düzeltmesi beklenmektedir.

Şirketimizin diğer bir yatırım alanı enerji sektörü olup; halihazırda dört (4)adet jeotermal alan ruhsatımız mevcuttur. Bu alanların yer aldığı bölgeler;
Bergama (Bozköy), 4269.22 hektar
Kınık (Cumali), 4981.09 hektar
Selçuk (Belevi), 3060.14 hektar
Tire (Merkez), 4885.16 hektar olup;

Toplam: 17195.61 hektardır.

Söz konusu alanlarla ilgili tetkikler yapılmış olup raporları şirketimiz bünyesinde bulunmaktadır.

Ayrıca T.C. Ekonomi Bakanlığı Teşvik ve Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğünce şirketimize İzmir ve Aydın illerinde değerlendirilmek üzere verilmiş iki adet teşvik belgesi bulunmaktadır. Şirketimizin merkezi Ankara da olup, Çeşme ve İzmir de şubeleri bulunmaktadır.
.

Şirket bünyemizde İZOBOZZ  yalıtım ve TERRACO Boya ve Yapı Kimyasalları
Bayilikleri mevcuttur.

İzmir şubemiz Narlıdere de yine eski İzmir Çeşme Asfaltına cepheli olup;  potansiyeli yüksek bir bölgededir.

Şirket bünyemiz de 4 adet mühendis, 1 avukat, 2 adet harita ve kadastro teknikeri, ve 4 adet ofis elemanı mevcuttur.

Ayrıca şantiyelerimizde görevli inşaat ekipleri mevcuttur.

Ülkemiz hava koşulları ve yönetmeliklerde yer alan yeni düzenlemelerle birlikte enerji tasarrufu nedeni ile izolasyon kaçınılmaz olup, nem ve ısı kaybına karşı tedbir alınması zorunludur. Özellikle 2011 yılı itibari ile yürülüğe girmiş olan yapılarda enerji kimlik belgesi bulundurma zorunluluğu bu konuyu daha da önemli hale getirmektedir. Bu sebeple şirketimizin hedefleri arasında bu alanda kapsamlı yatırım yapma düşüncesi doğmuştur. Bu konuda gerekli girişimler başlatılmış olup, enerji departmanımızın bünyesinde konu araştırılıp geliştirilmektedir. Ayrıca şirketimiz bünyesinde yeni yapılacak yapılar ve mevcut yapılar için enerji kimlik belgesi sahibi 2 adet mühendis bulunmaktadır.

Bu konuda yapılarda izolasyon çalışmaları ile ilgili teknik ekip oluşturularak alanda hızlı adımlarla ilerlenmektedir.

Hedefimiz kısa süre içinde sağlam ve saygın bir yer edinilmesidir.